BİLİM-SİZ Dergisi

Sevgili BİLİM-SİZ Okuyucuları,

Hedefimiz,  İKÜ  Moleküler  Biyoloji  ve  Genetik Bölümü öğrencileri olarak ilgimizi çeken konularda yaptığımız araştırmaları ve bilim insanlarını sizlere anlatmak ve tanıtmaktır. Sizler bugün bu yazıyı okuyorsanız, bizler 2 senedir peşinden koştuğumuz hayalimizi gerçekleştirmişiz demektir.

İlk sene kurulan ufak ekibimize her geçen gün yeni arkadaşlarımız dahil oldu ve kocaman bir aile olduk. Sizlere bilimi en basit ve anlaşılır haliyle aktarmayı hedefledik. Bunun yanında oluşturduğumuz ‘siz’ kısmı ile de ilginizi çekebilecek bilim dışı konularda yazdık. Bilimin ışığında yazdığımız bu yazılar umarız ki sizlerde de bir ışık yakar ve bu yolda bizlere katılırsınız.

Aynı zamanda dergi çıkaracak veya bu düşüncede olan  sayın  okurlarımıza  da  bir  yol  göstermek amaçlı çıktığımız bu yolda sizlerin de desteklerinizi bekliyoruz. Başlangıçta ufak çaplı bir okul dergisi iken sizlerle birlikte daha da büyüyüp ilerlemek ve geniş kitlelere hitap etmek istiyoruz.

Aklınıza yatacak, bilginizi pekiştirecek, ruhunuzu okşayacak  yazılarla  sizlere  misafir  olduk.  Bu misafirliğin devam etmesi için çalışmalara devam edeceğiz. Bundan sonraki sayılarda da elimizden gelenin  en  iyisiyle  sizlere  ulaşmak  istiyoruz. Umarım sizler de bu maceramızı seversiniz.

Siz  değerli  okuyucularımıza,  BİLİM-SİZ  ekibine; bize  desteklerinden  ötürü  T.C. İstanbul Kültür Üniversitesi’ne ve bu süreçte yanımızda  olan tüm hocalarımıza minnetlerimizi  ve teşekkürlerimizi sunarız.

Bugünün öğrencileri yarının bilim insanlarından Bilim-Siz’lere... 

BİLİM-SİZ Ekibi

BİLİM-SİZ 1. Sayı (2020)

BİLİM-SİZ 2. Sayı (2021)